;

Velký Gatsby ONLINE

Adaptace románu F.S. Fitzgeralda. Příběh o báječných večírcích, bezstarostném životě a velké lásce, příběh o intrikách a lžích. Režie: Vladislav Kracík

Tickets for Velký Gatsby ONLINE.

Jedno z nejuznávanějších děl americké literatury 20. století ve zbrusu novém zpracování Divadla Tramtarie. Miliony dolarů, osudová žena, láska, zločin i zrada, to vše a mnohem víc ve slavném příběhu F. S. Fitzgeralda.

Tramtarijní inscenace posouvá román F. S. Fitzgeralda, napsaný v roce 1925 a odehrávající se ve 20. letech minulého století, do současnosti. Upozadňuje tak dobové souvislosti díla a naopak akcentuje témata nadčasová nebo ta, která zrcadlí realitu dnešních dní. Právě prizmatem současnosti nahlížíme na postavy Fitzgeraldova románu jako na lidi, kteří svoji neschopnost řešit problémy vlastních životů nahrazují jednorázovými zážitky – milostnými, alkoholovými či jinými. Jejich skutečné životy jsou ale unavené, posmutnělé a bezcílné. A do tohoto světa přichází Gatsby, který všem kolem sebe přináší naději, že je možné věci změnit tak, jak chceme. Stačí jenom upřímně jít za svým cílem, a pokud se tak rozhodneme, potom není žádná meta, kterou bychom nedokázali zdolat. „Je to vlastně jednoduché“ pronáší Gatsby. Jenomže Fitzgeraldův román říká, že skutečný život nepřináší jednoduchá řešení a že každé velké ano má své významné ale.

 

 


Velký Gatsby ONLINE

Adaptace románu F.S. Fitzgeralda. Příběh o báječných večírcích, bezstarostném životě a velké lásce, příběh o intrikách a lžích. Režie: Vladislav Kracík
Date
3 - 5  April 2020
Location
Buy tickets
Event promoter

For any questions regarding the event - tickets, organization, location, or anything else please contact the event promoter.

Divadlo Tramtarie z.ú.
Univerzitní 224/7, 77900 Olomouc, Czech Republic

Company ID: 26631407

Comments